OptiSystem نرم افزاری توانمند برای طرح ریزی، آزمایش و شبیه سازی شبکه های فیبر نوری است. این برنامه به صورت دقیقتر یک ابزار جامع برای طراحی و شبیه سازی لایه انتقال شبکه های مدرن فیبر نوری است.

در سیستم های مخابراتی، شبکه های فیبرنوری دارای چالش ها و جزئیات بسیار زیادی هستند که عدم رعایت آنها به شدت بر کیفیت ارتباطی خطوط تاثیر گذار است. از طرفی آزمون و خطای فیزیکی مستلزم هزینه های بسیار زیادی است و طبیعا جبران خسارات مالی وارده در اکثر موارد غیر ممکن است. به همین دلیل قبل از پیاده سازی فیزیکی این شبکه ها از برنامه های تحلیل گر و شبیه سازی استفاده میشود تا این خطاها به حداقل ممکن برسد.

OptiSystem نرم افزاری نسبتا جدید در این حوزه است که ویژگی های خوبی برای این کار در نظر گرفته است. این برنامه با واسط کاربری بسیار ساده ای که در اختیار کاربر قرار می دهد امکان استفاده از انواع اتصالات نوری، انواع کابلها و المنتهای مورد نیاز این شبکه ها را فراهم می کند که می توان از این قابلیتها از یک پروژه کوچک پخش کننده آنالوگ گرفته تا زیرساختهای عظیم مخابراتی در سطوح کشوری و بین قاره ای استفاده کرد و شبکه مورد نظر را به صورت دقیق شبیه سازی و مورد بهینه سازی قرار داد.

رابط گرافیکی این برنامه به شما اجازه میدهد تا تمامی عناصر و ارتباطات را به صورت دیداری چیدمان کنید و با تغییر مشخصات و پیکربندی های جدید به صورت آنی تاثیر تغییرات اعمال شده را مشاهده کنید. استفاده از این برنامه قطعا در کاهش هزینه ها موثر خواهد بود و جلوی بسیاری از ضررهای احتمالی ناشی از پیاده سازی فیزیکی نادرست گرفته خواهد شد.

load_downloadدانلود آموزش نرم افزار OPTSYSTEM

نقشه جهان