مطالعه و بررسی انواع سیستم‌های باتری مرکزی  برای روشنایی اضطراری در یک ساختمان تجاری و طراحی سیستم بهینه براساس هزینه تمام شده سیستم

 

در طراحی تاسیسات الکتریکی و روشنایی ساختمان‌ها خصوصا ساختمان‌‌های تجاری، سیستم برق اضطراری یکی از سیستم های الزامی و دارای اهمیت ویژه‌ می‌باشد. از این رو درسیستم برق اضطراری همیشه نیاز به منبعی داریم که در مواقع وصل بودن برق انرژی را در خود ذخیره نماید تا در مواقع قطعی برق از انرژی ذخیره شده در آن جهت روشنایی ساختمان خصوصا در مسیرهای فرار استفاده شود، لذا ساختمان‌ها برای داشتن چنین سیستمی نیازمند به سیستم CPS یا باتری‌ مرکزی هستند.

روشنایی اضطراری می‌‌تواند دارای تغذیه DC و یا AC باشد. درسیستم CPS که تغذیه روشنایی اضطراری را برعهده دارد لازم است از مبدل DC-DC و یا مبدل DC-AC جهت تغذیه مورد نیاز روشنایی اضطراری استفاده کرد.

در این پروژه ضمن بررسی ساختارهای معرفی‌شده برای CPS و مسائل پیرامون آن، تلاش می شود سیستم بهینه برای باتری مرکزی در یک ساختمان تجاری با ارائه شبیه سازی های مربوطه ارائه گردد. بدیهی است در این خصوص عوامل تاثیر گذار نظیر راندمان سیستم، هزینه تمام شده و … در نظر گرفته می شود.

 

روشنایی اضطراری

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نقشه جهان